Jaro volá a mazlíci taky! Potřebují další péči.

Zahrada je eňo ňuňo, šatník vytříděný, ale mazlíčci mají stále zazimováno? Věnujte jim péči a postarejte se, aby měli ti s kožichem kapky proti parazitům, rozčesanou srst, rybičky čisté akvárko, hadi novou myš a želvy umytý krunýř. :)

Úkol zní jasně: Odčervit

Pravidelné odčervování chlupáčů by mělo být samozřejmostí hned vedle péče o srst, zuby, správnou stravu a pohyb. A stačí málo, jen pořídit vhodnou tabletku, spot-on mezi lopatky nebo pastu. Po čase je dobré střídat jednotlivé druhy, aby si na ně paraziti nezvykli. Mazlíci by se měli odčervovat zhruba po 6 měsících. V případě, že je vaše kočka průzkumník sousedovic zahrady a trajdá po polích, poraďte se s veterinářem, zda není potřeba dávku navýšit.

 

 

Klíště není kámoš

Nejsou to jen klíšťata, která přenáší nebezpečná onemocnění. I blechy dokáží vašeho mazlíčka potrápit, proto vyrazte pro ochranné spreje, ampulky s pipetou nebo antiparazitní obojky a chraňte čtyřnohé mazlíky. Na trhu dnes seženete klasické, ale i přírodní verze, co pomáhají hlavně proti bodavému hmyzu.

 

Kožich a drápky jak ze žurnálu

Že nedáváte chlupáče na výstavy? Pak stačí, když budou mít drápky ošetřené tak, aby nedošlo k jejich zlomení nebo štěpení. Dejte však pozor na tmavé drápky, abyste nenarušili jejich lůžko. U černých tlapek proto stříhejte jen pár milimetrů a velmi opatrně.

 

Nechcete chodit do salonů? Pak kožíšky řádně pročešte na zahradě. Právě na jaře dochází k obměně srsti, která s přibývajícími teplotami zbytečně zatěžuje vaše chlupáče. Nehledě na to, že vyčuhující chomáče jim na kráse nepřidají.

 

 

Ryba musí plavat

Mít akvárium, v němž se budou prohánět ryby 🐠 🐟 a vy na ně uvidíte? To je lehce splnitelné, když ho budete pravidelně čistit. A na jaře je ideální doba. Jak tedy na to? Začněte teplou vodou a nemusíte brát ani saponáty. Pak vyberte správné dno, doporučujeme křemičitý písek bez ostrých kousků. U dekorování myslete na to, že zadní strana může být vyšší a dopředu se snižuje.

 

A napouštíme vodu. Zatím jen do čtvrtiny, abyste měli prostor na manipulaci s rostlinkami a dekoracemi. Teprve potom vodu dopustíte cca 10 cm pod okraj. Pak už jen filtr, teploměr, motorek na vzduch a světlo. Teď se dopustí zbylá voda a máte hotovo.

 

Hlavně pomalu, je to přece želva

S hady je to docela jednoduché, hodíte jim myš, vyčistíte terárium a oni už se zařídí.

Když máte ale zazimovanou želvu 🐢, chce to pozvolný start – na jaře ji přeneste i s bedýnkou do teplejší místnosti, nikdy ne ven nebo tam, kde jede topení naplno, ať není v šoku. V novém teritoriu ji nechte týden, ale chraňte ji před světlem. Takto choďte želvu pozorovat a uvidíte, jak je aktivní. Když se bude mít k světu, přesuňte ji do většího tepla a světla, kam už jí dejte misku a dopřejte jí koupel ve vodě. Její teplota by měla být stejná jako v teráriu.

 

Takhle bude jaro svěží sezónou nejen pro vás, ale i pro vaše zvířecí parťáky. A když budete potřebovat přípravky proti parazitům, skočte do auparčího PetCentra nebo Benu (kde seženete tabletky nebo pastu na odčervení), kde vám rádi pomůžou s výběrem. 🙌🏻

Co je nového

PSST
Šipka
Šipka